Maija aktivitātes

22.05. Dabaszinību stunda Eiropas Kodolpētniecības centra CERN izstādē

Apgūstam tematu par daļiņām un Visumu Eiropas Kodolpētniecības CERN ceļojošajā izstādē, kas viesojas Rīgā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Noskaidrojām, ar ko nodarbojas CERN zinātnieki, kas ir Higsa bozons un kur radusies ideja par interneta adresi.

 

22.05. Ekonomikas stunda Latvijas Bankas zināšanu centrā “Naudas pasaule”

Mums bija iespēja uzzināt par globālās ekonomikas un finansu norisēm un likumsakarībām, kā arī atrast cilvēka lomu naudas plūsmā. Bija par ko padomāt.

 

Aprīļa aktivitātes

25.04. Citātu konkurss

Iepriekšējo un šo mācību gadu katrs no audzēkņiem varēja kolekcionēt skolotāju citātus. Šodien, izmantojot citātu kolekciju, sacentāmies, kurš labāk pēc citātiem spēj atpazīt savus skolotājus 🙂

19.04. un 24.04. Latvijas 28. sporta spēles – badmintona sacensības. 

Koledžas audzēkņi: Krista Vorslava, Una Kārkliņa, Veronika Naumova, Renārs Šķesters-Kambals, Robijs Jaudzems, Oskars Spalviņš piedalījās AMI sporta kluba 28.sporta spēļu Republikas sacensības BADMINTONĀ, kuras norisinājās Rīgas Stila un modes tehnikumā.

Koledžas jaunietes savā grupā ieguva 3.vietu, savukārt, jaunieši savā grupā izcīnīja 1.vietu, tādējādi iegūstot iespēju piedalīties sacensību finālā.

Sīvā cīņā, sacenšoties ar Republikas profesionālās izglītības mācību iestāžu labākajiem badmintonistiem, koledžas jaunieši izcīnīja 5.vietu.

Apsveicam un lepojamies!

 

12.04. Latvijas profesionālo izglītības iestāžu skatuves runas konkurss

Jelgavas Amatu vidusskolā norisinājās Latvijas profesionālo izglītības iestāžu skatuves runas konkurss, kuru organizēja Izglītības ministrija un Valsts izglītības satura centrs. No Banku augstskolas Uzņēmējdarbības koledžas konkursā piedalījās Luīze Upeniece (3.kurss) un Renārs Šķesters-Kambals (2.kurss). Abi mūsu skolas pārstāvji veiksmīgi aizvadīja konkursu un ieguva 1.pakāpes. Skolēnus šim konkursam sagatavoja skolotāja – Baiba Nollendorfa.

R.Šķestera-Kambala komentārs:

“Patīkami, ka izdevās parādīt atzīstamu sniegumu un žūrija novērtēja mūsu ieguldīto darbu. Liels paldies jāsaka Baibai Nollendorfai un Mairai Birzniecei, kas palīdzēja sagatavošanās procesā un atrisināja organizatoriskos jautājumus.”

 

Marta aktivitātes

16.03. Rakstnieka E.Virzas 135. jubilejai veltītais konkurss

Godinot Edvarta Virzas devumu latviešu kultūrā, PIKC „Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Kuldīgas novada latviešu valodas un literatūras skolotāju un bibliotekāru metodisko apvienību organizēja literāro un pētniecisko darbu, kā arī pārspriedumu konkursu. Konkursā piedalījās 7 mūsu skolas audzēkņi, no kuriem trīs tika uzaicināti uz konkursa noslēguma pasākumu Kuldīgā: Luīze Upeniece, Renārs Šķesters-Kambals un Kristīne Krista Hohrjakova. Renārs ieguva pirmo vietu pārspriedumu kategorijā.

Pagājušā gada konkursa, kas bija veltīts Jānim Jaunsudrabiņam, darbi ir atrodami krājumā “PRO PATRIA IV”, kura atklāšana notika šogad. Šī gada darbi būs atrodami nākamajā krājumā “PRO PATRIA V”.

Februāra aktivitātes

28.02. Dabaszinību nodarbības Latvijas Universitātes Akadēmiskajā centrā

Dabaszinību stundās temata “Tehnoloģijas un to vides radītās izmaiņas” ietvaros divas nodarbības apguvām LU Akadēmiskajā centrā Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes docentes Dr. Guntas Kalvānes vadībā.

I nodarbībā iemācījāmies, ar ko klimats atšķiras no laikaapstākļiem un veicām praktisko darbu, lai noskaidrotu, kādi faktori ietekmē klimatu.

II nodarbībā praktiski noskaidrojām, ka ikdienā kabatā nēsājam vismaz 60 ķīmiskos elementus. Apskatījām, kas “lācītim = mobilajam telefonam” vēderā un kāpēc telefonus, kurus vairs nelieto ir jānodod pārstrādei.

14.02. Valentīndienas fotostūrītis

Kā katru gadu  organizējām fotostūrīti, lai varētu sabildēties ar draugiem 🙂

13.02. Atlases sacensības volejbolā Rīgas rajonā

Skolas dāmu volejbola komanda piedalījās “LĀSE 2018” 17. kausa izcīņā skolu komandām I posmā. Atlases sacensības notiek līdz 18. martam. Gaidam kopējos rezultātus 🙂

13.02. Karjeras diena 2018

Mūsu audzēkņiem bija iespēja piedalīties pasākumā “Karjeras diena”, kurā viņi varēja iepazīt sev interesējošos uzņēmumus, to darbības sfēru un nepieciešamās prasmes attiecīgajai profesijai. Pasākums notika Banku augstskolas telpās, to organizēja Banku augstskola kā priekš Banku augstskolas studentiem, tā arī BAUK studentiem un audzēkņiem.

Mums bija iespēja uzklausīt darba devēju prezentācijas, gan arī tikties ar viņiem klātienē un noskaidrot sev interesējošos jautājums. Karjeras dienā šogad piedalījās 28 darba devēji, gan Latvijas, gan ārvalstu uzņēmumi no dažādām nozarēm. Tāpat arī notika informatīvs seminārs, kurā jaunieši tika iepazīstināti ar prakses iespējām, to norisi un arī nozīmi tālākās karjeras veidošanā.

09.02. Simulācijas spēle “Bizness 24 h”

Simulācijas spēlē “Bizness24h” noritēja 9.februārī Banku augstskolas telpās. Komanda “Jaunatnes Alianse” demonstrēja ļoti atzīstamu sniegumu, iegūstot augstas vietas un kvalificējoties nākamajai kārtai.

Janvāra aktivitātes

Rakstnieka Edvarta Virzas 135. jubilejai veltītais pārspriedumu, literāro un pētniecisko darbu konkurss

Godinot Edvarta Virzas devumu latviešu kultūrā, PIKC „Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Kuldīgas novada latviešu valodas un literatūras skolotāju un bibliotekāru metodisko apvienību organizē literāro un pētniecisko darbu, kā arī pārspriedumu konkursu. Konkurss notiek no 2017. gada 10. oktobra līdz 2018. gada 10. februārim.

Konkursa tematikā strādā audzēkņi no visām grupām, labākie darbi tiks virzīti dalībai konkursā. Iepriekšējā mācību gadā saņēmām 7 atzinības.

30.01. Mācību ekskursija uzņēmumā SIA “Karavela” (KAIJA)

Ekskursijas dalībniekiem bija iespēja noklausīties lekciju par uzņēmuma darbības mērķiem un uzdevumiem, par uzņēmuma darbības virzieniem, par ražojamiem produktiem, noieta tirgiem. Bija arī iespēja redzēt ražošanas procesu ražošanas telpās (cehos) no ražošanas izejvielu pirmatnējās apstrādes līdz pat gatavās produkcijas fasēšanai un glabāšanai noliktavā. Respektīvi – bija iespēja iepazīties ar pilnu ražošanas ciklu uzņēmumā. Ekskursijā  piedalījās studenti, skolnieki un mācībspēki no Banku augstskolas un Banku augstskolas Uzņēmējdarbības koledžas (BAUK).

24.01. Barikāžu atcerei veltīts pasākums

Klausījāmies atceres stāstus par barikāžu laiku, kopīgi sildoties lāpu gaismā un malkojot siltu tēju.

23.01. Junior Achievement Latvija Līderu programmas dalībnieks Renārs!!!

JA Latvija Līderu programmā šogad uzņemti 13 jaunieši, starp kuriem ir Gr/Rpk2 grupas audzēknis Renārs Šķesters-Kambals. Vairāk informācijas laikraksta Diena rakstā “Skolēni mācīsies būt līderi” (23.01.2018).

Vairāk attēli atrodami Junior Achievement mājas lapā.

18.01. Mācību ekskursija All Media Baltic grupas uzņēmumos

Piedalījāmies mācību ekskursijā All Media Baltics (bijušais MTG) grupas uzņēmumos (TV3, LNT, StarFM, Skaties.lv u.c.). Ekskursijas dalībniekiem bija iespēja iepazīt mājīgās TV3, Bez Tabu, LNT ziņu studijas, kā arī radio StarFM telpas. Tika prezentēta aizraujoša lekcija, kuras tēma bija: “Inovatīvu risinājumu ieviešana uzņēmējdarbībā – TV un digitālo mediju sadarbība”. Ekskursijā – lekcijā piedalījās studenti, skolnieki un mācībspēki no Banku augstskolas un Banku augstskolas uzņēmējdarbības koledžas (BAUK).

Decembra aktivitātes

13.12. Latvijas Universitātes Astronomiskajā observatorijā

Iepazināmies ar meteorītu kolekciju, 18. gadsimta zvaigžņu kartēm, Fridriha Candera dzīves gājumu. Uzzinājām par Latvijā dzimušiem kosmonautiem, paviesojāmies studentu karcerī, apskatījām Rīgas gaiļus ar teleskopu un Rīgas panorāmu no Latvijas Universitātes jumta.

 

12.12. Labdarības akcija Juglas dzīvnieku patversmē

Turpinot pagājušajā gadā iesākto tradīciju, arī šogad sniedzām ziedojumus, savu mīļumu un laiku patversmē nonākušiem dzīvniekiem.

06.12. Vispasaules programmēšanas stunda HOUR OF CODE

Piedalāmies programmēšanas stundā, kas tiek organizēta visā pasaulē nedēļā no 04.12. – 10.12.2017. Pārliecinājāmies, ka programmēt var ikviens no 4 līdz 104 gadiem.

 

06.12. Dāvja Sunepa vieslekcija “Kas ir STARTUPi un kāpēc STARTUPi spridzina?” 

Pie mums viesojās Dāvis Suneps, kurš mums pastāstīja par to, kas ir startup un kādēļ tas šobrīd ir tik populāri.

 

Novembra aktivitātes

29.11. Sporta diena

Piedalāmies sportiskās aktivitātēs.

 

16.11. Svētku pasākums par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienai

Erudītu konkurss: “Ko Tu zini par Latviju?” un svētku koncerts.

 

15.11. Draudzīgā Aicinājuma fonda “Skolu reitings 2017” Cēsīs

Saņemam Mazo Pūci par pirmo vietu nominācijā: Specializētās vidējās mācību iestādes kopvērtējumā koledžu un tehnikumu grupā pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem.

 

Oktobra aktivitātes

26.10. Junior Achievement Latvia uzņēmējdarbības iedvesmas konference #UzdrīkstiesUzvarēt 

Mums bija iespēja dzirdēt daudz iedvesmojošu cilvēku stāstus, uzdot jautājumus un pašiem aprunāties pat ar finanšu ministri.

Foto no Junior Achievement Latvia facebook lapas: https://www.facebook.com/pg/JALatvia/photos/?tab=album&album_id=1709908665710566

 

25.10. Skolas ekskursija “Sigulda aizrauj!”

Siguldā aplūkojām Livonijas ordeņa pili, ādas arteli, izbraucām ar panorāmas ratu un paviesojāmies Siguldas bobsleja trasē.