Šobrīd esam pārtraukuši izglītības nodrošināšanas procesu

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiek nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.

Iniciatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Decembra beigās “Latvijas skolas soma” projekta ietvaros divu koledžas vidējās profesionālās izglītības 4.kursu audzēkņie, ar pedagogiem bija iespēja iepazīt Latvijas kultūras vērtības un dažādus kultūras laikmetīgās izpausmes veidus.

Audzēkņi skatījās filmu “Jaungada taksometrs 2”, kas parādā sabiedrībā pastāvošās vērtības un vienlaicīgi izglītības programmas ietvaros iepazina filmas tapšanas nianses no mākslinieciskā un finanšu aspekta.

Papildus audzēkņiem bija iespēja noskatīties filmu “Dvēseļu putenis” , kas ir vēsturiska kara drāma pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem ved 100 gadus senā pagātnē un ir Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības.

Savukārt Dailes teātrī bija iespēja noskatīties “Zvaigžņu zagļi”,  kad sapņot par nesasniedzamo. Laiks, kad tiekties uz zvaigznēm. Laiks, kad atcerēties mazo bērnu sevī.

 “Latvijas skolas soma” ir unikāla iespēja audzēkņiem iepazīt kultūras ainu, izprast, analizēt notiekošo sev apkārt.